Další přírodní zdroje léčení

Komplexní lázeňská léčba

Přírodní léčivý plyn
Přírodní léčivý plyn se využívá na suché plynové koupele. Kromě snížení krevního tlaku, zlepšení činnosti srdce a prokrvení dolních končetin, přispívá tato procedura (dle klientů) i ke zlepšení sexuálních funkcí. Plyn se též aplikuje formou podkožních injekcí u onemocnění kloubů, páteře a ischemické choroby srdeční, jelikož má výrazný vliv na zmírnění bolesti zad a kloubů, na zlepšení prokrvení celé oblasti a na rychlejší hojení ran.

Suchá plynová koupel neboli plynová obálka je speciální metodou, která je v českém lázeňství zcela ojedinělá. Plynová koupel přímo ovlivňuje receptory v kůži, zlepšuje prokrvení celého těla, snižuje krevní tlak a působí protizánětlivě.

 

Peloidy (rašelina)

Peloidy jsou anorganické nebo organické kašoviny, které se po určité úpravě a ohřevu používají na obklady a zábaly. Jedná se o slatiny, rašeliny a další bahna, která se nacházejí v okolí minerálních pramenů. Slatina se ukládá na hromady, kde určitým způsobem oxiduje, poté se dále upravuje, míchá s minerální vodou a ohřívá parou. Slatinné zábaly se užívají při chorobách pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a u nemocí dýchacích cest.

Chat
- Rezervace -