Volný čas

Golf

Karlovy Vary a jejich okolí jsou oblíbenou a vyhledávanou golfovou destinací. Čeká zde na vás velké množství golfových hřišť, a to jak 18jamkových – Golf Resort Karlovy Vary, Golf Resort Cihelny, Golf Club Sokolov, Royal Golf Club Mariánské Lázně, Golf Club Františkovy Lázně Hazlov, tak i 9jamkových – Golf & Racing Club Karlovy Vary, Golf Club Klášter Teplá, Golf Club Háje, Golf Club Luby. Milovníci tohoto sportu si zde proto rozhodně přijdou na své.

 

 

Jízda na koni

Láká vás vyjížďka na koni? I to můžeme zajistit. Ať už jste zkušený jezdec nebo začátečník, rádi vás uvítají v jezdeckém areálu v nedaleké obci Děpoltovice. Pokud teprve jezdit začínáte, můžete využít služeb zkušeného trenéra, rezervovat si několik lekcí v jízdárně a poté se vydat v jeho doprovodu na vyjížďku po okolí. Ti zkušenější mohou vyjet do přírody rovnou a relaxovat mimo ruch města. A až vám po čase stráveném na čerstvém vzduchu vyhládne, jistě uvítáte možnost posezení v příjemném prostředí stylové hospůdky v jezdeckém areálu klubu Pegas.

Cyklistika

Milujete jízdu na kole? Pak jsou pro vás cyklistické stezky v lázeňských lesích okolo Karlových Varů jako stvořené. Díky rozmanité náročnosti terénu si zde vybere každý. Pro ty trénovanější z vás můžeme doporučit některou z cyklotras podél řeky Ohře do blízkých městeček a obcí. Za zmínku určitě stojí trasa podél jedinečného skalního útvaru Svatošské skály a řeky Ohře do historického městečka Loket. Můžete také vyjet cyklobusem nahoru do Krušných hor, zde většina tras vede po tzv. Krušnohorské magistrále. Více jak 400 km tratí poskytuje dostatečný výběr náročnosti terénu pro rekreační i profesionální cyklisty. A po sportovní únavě by měl následovat relax v našem Spa Hotelu Schlosspark.

Tenis, badminton

Pokud je vaším oblíbeným sportem tenis nebo badminton, jste pokročilý hráč nebo začátečník, pak doporučujeme návštěvu areálu Gejzír Park v Karlových Varech, největšího centra raketových sportů na Karlovarsku, nacházejícího se v příjemném prostředí údolí říčky Teplá. Máte na výběr jak z otevřených tenisových kurtů, tak i možnost kryté haly, která umožňuje hrát tenis v průběhu celého roku a za jakéhokoliv počasí.

 

Vyhlídkové lety

Chtěli byste si vychutnat výhled na naše krásné město a okolí z ptačí perspektivy a nebojíte se výšek? Pak jsou pro vás vyhlídkové lety zajisté tou správnou volbou. Na výběr máte ze standardních leteckých tras do Lokte, Chebu či Mariánských Lázní, nebo po si po dohodě můžete naplánovat trasu dle svých představ. Zkušený pilot vás během letu upozorní na zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Lyžování

Jste-li milovníky zimních sportů, pak uvítáte návštěvu Ski areálu Klínovec v Krušných horách, který byl v posledních letech modernizován. Rádi vám tam zorganizujeme transfer. Nemáte s sebou potřebné vybavení? Nevadí, vše si můžete vypůjčit přímo na místě. Vyberete si tu z tras všech možných úrovní a obtížností pro sjezdové lyžování nebo trasy běžecké. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, které mohou své ratolesti svěřit do rukou zkušených lyžařských instruktorů lyžařských školek. Samozřejmě i vám méně zkušeným se budou instruktoři věnovat.

Výlety po okolí

V našem okolí naleznete i mnoho dalších krásných měst a pamětihodností, které stojí za návštěvu. Například slavný historický hrad Loket nebo zámek Bečov nad Teplou, jež skrývá památku nevyčíslitelné hodnoty – Relikviář svatého Maura.  Dále Klášter a komplex premonstrátů Teplá s překrásnou knihovnou, zámek Kynžvart nebo zámek Chýše s vlastním pivovarem, stejně jako další významná města lázeňského trojúhelníku Františkovy a Mariánské lázně, proslulé zpívající fontánou. A nelze samozřejmě opomenout světoznámý Plzeňský pivovar s možností prohlídky a ochutnávky. Ze vzdálenějších míst je to pak hlavní město Praha, hrad Karlštejn, město Český Krumlov aj.

Zajistíme vám výlet, transfer i pronájem vozu k soukromému cestování po celé České republice.

Kultura

Město Karlovy Vary žije v období lázeňské sezóny různými kulturními a společenskými akcemi. Za zmínku stojí především Zahájení lázeňské sezóny, Food Festival, Karlovarský karneval a proslulý Mezinárodní Filmový Festival, na kterém můžete každoročně potkat i mnoho významných českých a zahraničních hvězd. Navazuje Jazz Fest, na podzim pak cestovatelský festival Caminos. Pokud jste posluchači vážné hudby, doporučujeme některý z mnoha koncertů Karlovarského symfonického orchestru. Milovníkům divadelních her pak návštěvu historického Městského divadla. Foto: www.kviff.com

 

Nákupy a suvenýry

Příznivci nakupování si v Karlových Varech při procházce lázeňskou zónou zcela jistě vyberou z mnoha známých módních značek a šperků, které jsou dostupné pouze v metropolích. Za zmínku stojí též výrobky světoznámé sklárny Moser a porcelán značky Thun a Benedikt, jakožto nejstarších a největších výrobců tohoto sortimentu v České republice. Proslulá je též karlovarská Becherovka a Lázeňské oplatky.

Chat
- Rezervace -